Wykład i warsztaty z Jerzym Grochockim "Tekst wizualny"

Razem z Polską Akademią Nauk w ramach Pikniku "Nauka Też Sztuka" gościliśmy w Olsztynie Jerzego Grochockiego, który w dniach 7-8 czerwca 2019 r. przedstawił swój projekt pl.: "Tekst wizualny". Jeden z wykładów połączony z warsztatami odbył się na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim, a drugi w Olsztyńskiej Galerii Sztuki.

Polska Akademia Nauk i Olsztyńska Galeria Sztuki zapraszają na wykład Jerzego Grochockiego

Oddział Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie przy wsparciu Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Olsztyńskiej Galerii Sztuki mają przyjemność zaprosić na wykład jednego z najbardziej oryginalnych współczesnych przedstawicieli polskiej sztuki konstruktywistycznej – Jerzego Grochockiego, który odbędzie się 7 czerwca (piątek) o godz. 11:30 w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego UWM (ul. K. Obitza 1).

Europejska Noc Muzeów 2019

18 maja 2019r. z okazji Europejskiej Nocy Muzeów odbył się w naszej galerii finisaż wystawy Michała Misiaka "interferencje/fluktuacje" oraz prezentacja najnowszych rzeźb Tomasza Wawryczuka. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

Otwarcie wystawy Michała Misiaka "interferencje/fluktuacje"

26 kwietnia 2019r. odbył się w naszej galerii wernisaż wystawy krakowskiego artysty Michała Misiaka pt.: "interferencje/fluktuacje". Artysta należy do najważniejszych przedstawicieli abstrakcji geometrycznej. Urodził się w 1973 roku w Tarnowie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

"Malarstwo" Aleksander Roszkowski w BWA w Olsztynie

Jako współorganizatorzy serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę retrospektywną Aleksandra Roszkowskiego do BWA w Olsztynie. To jedyna taka wystawa Aleksandra Roszkowskiego w Polsce. Wernisaż odbył się 31 stycznia 2019r. Zapraszamy do zajrzenia do naszej fotogalerii z tego wydarzenia!

"Tam gdzie sowy śpią" Mariola Wawrzusiak i Rafał Borcz w BWA w Olsztynie

W BWA w Olsztynie Mariola Wawrzusiak i Rafał Borcz zaprosili Państwa w głąb bieszczadzkiego lasu, gdzie sami z ogromną przyjemnością przyjeżdżają. My zapraszamy Państwa do naszej fotogalerii z wernisażu, który odbył się 9 sierpnia 2018r.

Otwarcie wystawy Jerzego Grochockiego "STRUKTURY W CZTERECH..."

Z okazji Europejskiej Nocy Muzeów 19 maja 2018r. otworzyliśmy wystawę twórczości Jerzego Grochockiego pt.:" STRUKTURY W CZTERECH..."

Otwarcie wystawy Łukasza Zedlewskiego "Początek"

15 grudnia 2017r. odbył się wernisaż wystawy malarstwa Łukasza Zedlewskiego - artysty pochodzącego z Miodówka pod Olsztynem a pracującego na Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie. Artysty, który od lat o różnych porach dnia i roku portretuje warmińskie pejzaże. Z jego dorobku z ostatnich 10 lat wybraliśmy prace zimowe, aby tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wprawić Państwa w pozytywny, świąteczny nastrój!

Otwarcie wystawy Michała Trägera "Tajemnica"

W piątek 29 września 2017r. otworzyliśmy wystawę malarstwa profesora Michała Trägera pt.: "Tajemnica". „Sztuka jest pozorem, w który przetwarza realność. Jest złudzeniem – fikcją, bo nie istnieje obiektywnie. Zmienia realny porządek świata. Dzięki swej formie, wyobcowuje się z rzeczywistości. Jej pierwotnym źródłem jest pamięć. Obraz nie jest dekoracją ani powtórzeniem, ale jest inną rzeczywistością – nierzeczywistością.

Otwarcie wystawy Ludmiły Kot i Romualda Zabielskiego "Japonia na nowo - po raz pierwszy odkryta"

W piątek 9 czerwca 2017r. otworzyliśmy razem z Polską Akademią Nauk wystawę fotografii autorstwa Ludmiły Kot i Romulada Zabielskiego.

Wystawa składa się z kilkudziesięciu fotografii pochodzących z książki wydanej w 2016 roku pod tym samym tytułem, jak i najnowszych jeszcze niepublikowanych prac. Tematyka wystawy obejmuje zdjęcia reportażowe i krajobrazy. Autorzy zafascynowani Krajem Kwitnącej Wiśni ukazują różnorodność i niezliczone kontrasty, w których przenikają się nowoczesne budowle z nastrojowymi świątyniami i warownymi zamkami,

Otwarcie wystawy Marty Wasilewskiej - Frągnowskiej "Śnienie"

Z okazji Europejskiej Nocy Muzeów 20 maja zastała otwarta w naszej galerii wystawa malarstwa Marty Wasilewskiej - Frągnowskiej pt. "Śnienie". Cykl „Śnienie” powstał jako element zbiorowej wystawy, która miała miejsce w 2016 r. w Weiz (Austria). Artystka tworząc „Śnienia” pierwszy raz w swojej artystycznej historii przedstawia postać, kobietę, dziewczynkę...Nie nadaje jej imienia, określa ją tylko umownym konturem z zachowaniem „emocjonalnego drżenia ręki”. Poprzez liczne symbole pragnie opowiedzieć o demonach bezsenności, ale również o krótkich i ulotnych chwilach szczęścia.

Wystawa rzeźby Tomasza Wawryczuka "Struktury ciał"

4 marca 2017r. odbył się wernisaż wystawy rzeźby Tomasza Wawryczuka pt.: „Struktury ciał”. Do 17 marca 2017r można oglądać jego nowe, wyjątkowe rzeźby, zarówno duże, jak i małe formy wykonane z brązu, ceramiki i kamienia. Wystawie towarzyszy wydany katalog z wszystkimi prezentowanym pracami.

Tomasz Wawryczuk rozpoczął swoją przygodę z rzeźbą kilka lat temu. Ma już za sobą kilka wystaw indywidualnych. Ostatnio prezentował swoje prace na wystawie w Galerii Rynek MOK w Olsztynie (27.11.2015 – 10.01.2016). Wystawa nosiła tytuł „Mówią i widzą”.

Otwarcie wystawy Władysława Jackiewicza "Ciało"

W sobotę 11 lutego 2017r. o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy malarstwa profesora Władysława Jackiewicza pt.: "Ciało". Zaprezentowaliśmy kilkanaście wyjątkowych prac - abstrakcyjnych, subtelnych aktów, które są malarskim zachwytem nad pięknem ludzkiego ciała. Wystawa ma charakter jubileuszowy, gdyż zbiega się z urodzinami artysty oraz 30-stą rocznicą wystawy w BWA w Olsztynie, która miała miejsce w 1987r. Gdyby profesor żył, 17 lutego obchodziłby swoje 93. urodziny.  

Otwarcie wystawy Stanisława Baja "Pomiędzy"

1 października o godzinie 18.00 została otwarta w naszej galerii wystawa malarstwa profesora Stanisława Baja pt.: "Pomiędzy". Zaprezentowanych zostało 20 prac z cyklu „Rzeka Bug”. Wystawa wzbudziła ogromne zainteresowanie, a licznie zgromadzona publiczność miała okazję osobiście poznać i porozmawiać z artystą. Wystawa będzie otwarta do 22 października. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli być na wernisażu oraz tych, którzy jeszcze raz chcieliby obejrzeć zaprezentowane prace. Gościom galerii dziękujemy za tak liczne przybycie.

Wystawa malarstwa Stanisława Baja "Pomiędzy"

Od 1 do 22 października zapraszamy do wystawę malarstwa profesora Stanisława Baja pt. „Pomiędzy”. Stanisław Baj urodził się w 1953 r. w Dołhobrodach nad Bugiem. W latach 1972-1978 studiował malarstwo na Wydziale Malarstwa i Rysunku warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, pod kierunkiem profesorów: Michała Byliny, Jacka Sienickiego i Ludwika Maciąga. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni profesora Ludwika Maciąga.

Nowości w galerii

Zakończyliśmy wystawę prac profesora Ludwika Maciąga pt.: „Za oknem jest pejzaż”. Ci z Państwa, którzy nie mieli okazji zapoznać się z malarstwem artysty na żywo, mogą zajrzeć na naszą stronę internetową, gdzie zamieściliśmy w formie elektronicznej wydany przez nas album z prezentowanymi pracami. Teraz zmieniamy wystrój i zapraszamy do zapoznania się z nową, zróżnicowaną ofertą naszej galerii. Zaprezentujemy prace znanych i cenionych artystów, którzy już na zawsze wpisali się w kanon malarstwa polskiego.

Otwarcie Olsztyńskiej Galerii Sztuki

14 maja 2016 r. w Noc Muzeów wystawą profesora Ludwika Maciąga zainaugurowaliśmy działalność Olsztyńskiej Galerii Sztuki. Mieliśmy zaszczyt gościć Janusza Maciąga – wnuka Profesora, który udostępnił na wystawę prace swojego dziadka. Frekwencja na otwarciu przerosła nasze oczekiwania. Wspaniali goście, którzy mimo deszczowej pogody zawitali w nasze progi, stworzyli cudowną atmosferę. Serdecznie wszystkim gościom dziękujemy za przybycie.