Otwarcie wystawy Michała Misiaka "interferencje/fluktuacje"

26 kwietnia 2019r. odbył się w naszej galerii wernisaż wystawy krakowskiego artysty Michała Misiaka pt.: "interferencje/fluktuacje". Artysta należy do najważniejszych przedstawicieli abstrakcji geometrycznej. Urodził się w 1973 roku w Tarnowie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego, aneks z grafiki w pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego w 1999 roku. Aktualnie prowadzi Pracownię Struktur Działań Przestrzennych i Barwy na Wydziale Architektury Wnętrz krakowskiej ASP. Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, grafiki, rysunku i fotografii. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień. Jest autorem ponad 20 wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem ponad 130 wystaw zbiorowych.

Od 2004 roku jest uczestnikiem plenerów artystów posługujących się językiem geometrii dr Bożeny Kowalskiej. Jego prace znajdują się w zbiorach Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Museum Jerke w Recklinghausen (Niemcy), Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie, Muzeum Kresów w Lubaczowie, oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Holandii, Francji, Szwajcarii, Ukrainie i USA.