Natalia LL "Od podszewki"

Olsztyńska Galeria Sztuki / 13.05. - 11.06.2023r.

13 maja z okazji Europejskiej Nocy Muzeów otworzyliśmy wystawę Natalii LL "Od podszewki". Prezentujemy prace z kilku cykli "Egzystencje" (1962), "Aksamitny terror" (1970), "Sztuka konsumpcyjna" (1972), "Sztuka postkonsumpcyjna" (1975), "Sztuka zwierzęca" (1977), "Miękkość dotyku" (1977 - 2007).

Wyjątkową atrakcją jest możliwość obejrzenia prywatnych zdjęć artystki oraz charakterystycznych atrybutów jej twórczości - futer i okularów. Stąd tytuł wystawy "Od podszewki".

Kuratorką wystawy jest Julia Bienenda. Serdecznie zapraszamy!

"Fotografia w rzeczy samej (w swej istocie) powstaje na drodze fizykalnej rejestracji widoku. Zdaje się więc, że zjawisko utrwalone fotografią winno być nieskończenie prawdziwe. Tak jednak nie jest, ponieważ na zarejestrowany widok nakładamy całą warstwę przyzwyczajeń, odczuć, tęsknot i oczekiwań. To wszystko, co następuje w procesie odbioru fotograficznego widoku, jest więc mieszaniną naszego wnętrza i fizycznej rejestracji. Dopiero suma tych dwóch czynników "buduje prawdę", ale w cudzysłowie, ponieważ ta prawda jest mieszaniną fizyki i naszej wewnętrzności." 

Natalia LL maj 2001