Frączek Bartosz

Bartosz Frączek urodził się w 1974 roku w Częstochowie. Studia skończył z wyróżnieniem na Wydziale Artystycznym częstochowskiej WSP (obecnie jest to Akademia im. Jana Długosza), dyplomem z malarstwa w pracowni profesora Wincentego Maszkowskiego. W roku 2009 uzyskał stopień doktora na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Obecnie jest adiunktem na Wydziale Sztuki, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. 
Czterokrotnie uhonorowany został stypendium Prezydenta miasta Częstochowy. Jest pomysłodawcą Międzynarodowego Biennale Miniatury oraz kuratorem wielu międzynarodowych wystaw i sympozjów artystycznych. Aktywnie zajmuje się upowszechnianiem kultury plastycznej.  
Otrzymał w konkursach malarskich wiele nagród i wyróżnień.
Na swoim koncie ma ponad 70 wystaw indywidualnych oraz ponad 180 zbiorowych. 
Jego prace prezentowane były na wystawach indywidualnych w Niemczech, Szwecji, USA, Danii, Holandii, Belgii, Austrii, Turcji, Wielkiej Brytanii. Był uczestnikiem licznych wystaw zbiorowych za granicą, m.in. w Kanadzie, USA, Francji, Iranie, Chinach, Szwecji, Hiszpanii, Chorwacji, Japonii i wielu innych krajach. 
Jego prace pokazywane były także na targach sztuki Hanse Art (Lubeka, Oldenburg, Brema, Hamburg), Artevent expo (Antwerpia, Arnhem) czy Artistes Contemporaines (Lozanna, Geneva).

Ostatnie wystawy:

·       Galeria 4 Piętro, Filharmonia Szczecińska, „Miejsca zapamiętane: Szczecin” (14.09. – 9.10.2016r.)

·       Galeria Radzikowscy, Brodnica,2016r.

·       Erste Galerie, Bergisch Gladbach, Niemcy, 2016r.

·       3rd Art. Festival, Nanjing, Chiny, 2016r.

·       10th International Art Symposium, Mallnitz, Austria, 2016r.

Kawa z cytryną

dostępny

Szary gołąb

dostępny

Bez tytułu

niedostępny

Bez tytułu

niedostępny

Dziewczyna z psem

niedostępny

Chwilka na kawę

niedostępny

Bez tytułu

niedostępny